Archiwa Bloga

PROGRAM FALENICKICH KONCERTÓW LETNICH 2017

9 lipca
Tercet:
Agata Wojciechowska – obój
Dorota Smolińska – wiolonczela
Magdalena Miłaszewska-Delimat – harfa

23 lipca
Bartosz Smorągiewicz Ensemble:
Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon
Marcin Skaba – skrzypce
Sebastian Iwanowicz – gitara
Piotr Domagalski – kontrabas

6 sierpnia
Duet Rozrywkowe mazurki:
Anna Kwiatkowska – skrzypce
Izabela Buchowska – wiolonczela




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2016 rok

Falenickie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejną edycję cyklu niedzielnych Falenickich Koncertów Letnich. Inauguracyjny koncert odbędzie się już 26 czerwca o 19:00. Będą to „Dawne Pieśni Polsko-Ruskie” w wykonaniu Camerata Cracovia i Dmytro Hubyaka. Wstęp wolny.

Harmonogram koncertów w 2016 roku :

26 czerwca godz. 19.00
„Dawne Pieśni Polsko-Ruskie”
Camerata Cracovia i Dmytro Hubyak

WYSTAWA: „Pejzaż” – Martyna Tarasiewicz – malarstwo

10 lipca godz. 19.00
„Sonata per due”
Zuzanna Elster – harfa / Agata Igras-Sawicka – flet

W programie: Joseph Jongen – Witold Lutosławski – Lowell Liebermann –
Gabriel Fauré – Adrian Shaposhnikov – Jacques Ibert.
WYSTAWA: „Wędrujące studio” – Anna Fijałkowska – fotografie

24 lipca godz. 19.00
„Niezapomniane tematy filmowe”
Barbara Witkowska – harfa / Adrian Janda – klarnet
WYSTAWA: „Konie” – Joanna Czubak – batiki i grafiki

14 sierpnia godz. 19.00
„Muzyczna podróż w czasie do epoki romantyzmu”
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
Małgorzata Wasiucionek – skrzypce 

Maria Stanienda – altówka
Marcin Zdunik – wiolonczela

W programie: Giacomo Puccini – Władysław Żeleński – Edvard Grieg
WYSTAWA: „Ogród sztuki” – Joanna Ducka-Dębecka – malarstwo, rysunek, ceramika

28 sierpnia godz. 19.00
„Od A do K”-
Przemysław Wojciechowski – akordeon
Anna Kalska – klarnet

W programie: John Noble – Bohuslav Martinů – Witold Lutosławski – George Gerschwin – Bela Bartók
WYSTAWA: „Debiut” – Wojciech Tuszko – fotografia

11 września godz. 19.00
„Chwalebna Droga Krzyżowa” 
Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze – śpiew
oraz pokaz slajdów malarstwa Leszka Zadrąga.
WYSTAWA: „Krzyże dnia powszedniego” – Jacek Ebert – fotografia

Projekt realizowany przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne ze środków Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2015 rok

FALENICKIE KONCERTY LETNIE 2015 – zapraszamy

28 czerwca godz. 19.00
„HISTORIA D’AMOR” – KINGA RATAJ Z ZESPOŁEM
Kinga Rataj – śpiew, Marek Bazela – fortepian, Martin Złotnicki – gitara klasyczna, Michał Braszak – kontrabas,
Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne
WYSTAWA: „Świat według Macieja” – SYLWIA I MACIEJ PAWLIKOWSCY – świątki i rzeźby

12 lipca godz. 19.00
„KLARNET OD A DO Z” – POCO LEGGERO
kwartet klarnetowy – Anna Kalska, Adrian Janda, Leszek Pietroń i Bogdan Kraski
WYSTAWA: „Meteoryty” – Marzenna Szymańska – fotografia

26 lipca godz. 19.00
FLUENT ENSEMBLE
Wojciech Psiuk – saksofony, Przemysław Wojciechowski – akordeon
WYSTAWA: „Wypiski z niepamięci” – Hanna Kossowska – akwarele i collage

9 sierpnia godz. 19.00
„W ŚWIECIE MUSICALI” – STUDIO ACCANTUS
Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Natalia Piotrowska, Adrian Wiśniewski – wokaliści
WYSTAWA: Michał Suffczyński – akwarele

23 sierpnia godz. 19.00
TRIO IMPRESJA
Anna Piechura-Gabryś – harfa, Anna Mocarska – flet, Iwona Rapacz – wiolonczela
WYSTAWA: Wawerskie Centrum Kultury – prace uczestników warsztatów fotograficznych

13 września godz. 16.00
„250 rocznica urodzin Michała Kleofasa Ogińskiego” – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
Dorota Stawarska – klawesyn, Natalia Ołów – mezzosopran, Anna Szostek – sopran, Anna Parysz – sopran, Paulina Tuzińska – sopran
WYSTAWA: Zbigniew Łoskot – mozaiki – Dorota Łoskot -Cichocka – ilustracje

* * *
Kierownictwo i prowadzenie koncertów:
Agnieszka Kurowska-Janecka

Projekt realizowany przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne
ze środków Dzielnicy Wawer m.st.Warszawy

Scena letnia przy kościele NSPJ w Falenicy przy ul Bartoszyckiej.

WSTĘP WOLNY




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2014 rok




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2013 rok

Falenickie Towarzystwo Kulturalne serdecznie zaprasza na letni cykl koncertów na plenerowej scenie przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy (ul. Narcyzowa 18, scena i parking od ul. Bartoszyckiej), którym towarzyszą wystawy prac lokalnych twórców. W co drugą niedzielę lata oraz 15 września usłyszymy następujące koncerty:

14 lipca 2013 r. godz. 19.00 – KONCERT TRIA INSTRUMENTÓW DĘTYCH
w składzie: Aleksandra Rojek – obój, Anna Kalska – klarnet, Leszek Wachnik – fagot.
W programie utwory W.A.Mozarta, H.Tomasiego, A.Tansmana, G.Aurica.
Wystawa rzeźb autorstwa Ewy Dąbrowskiej, Weroniki Gos i Stanisława Bałdygi – studentów profesora Romana Pietrzaka  w pracowni  rzeźby ASP w Warszawie.

28 lipca 2013 r. godz. 19.00 – „GRECHUTA KONTRA GERMAN”
recital piosenek Marka Grechuty i Anny German
w wykonaniu Barbary Brody – Malon z zespołem.
Wystawa malarstwa Weroniki Naszarkowskiej – Multanowskiej.

11 sierpnia 2013 r. godz. 19.00 – KONCERT TRIA SMYCZKOWEGO
w składzie: Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce, Katarzyna Budnik – Gałązka – altówka,
Marcin Zdunik – wiolonczela.
W programie utwory  J.S.Bacha, W.A.Mozarta,W.Lutosławskiego, K.Pendereckiego, E.Dohnanyi.
Wystawa rzeźby  Zbigniewa Gosa.

25 sierpnia 2013 r. godz. 19.00 – GAMBASADA
w składzie: Justyna Krusz, Mateusz Kowalski i Krzysztof Firlus – wirtuozi gry
na violach da gamba.
W programie muzyka kompozytorów francuskich.
Wystawa malarstwa Pauliny Dzieduszyckiej – Martusewicz.

15 września 2013 r. godz. 19.00 – WIECZÓR MUZYKI I  POEZJI
KWARTET SMYCZKOWY PRIMO INCONTRO

w składzie: Małgorzata Zalewska – I skrzypce, Jolanta Bartnik – II skrzypce, Dariusz Smoliński – altówka, Dorota Smolińska – wiolonczela oraz gościnnie Adam Mazurek – klarnet.
W programie muzyka kompozytorów polskich.
GOŚĆ SPECJALNY: ANDRZEJ FERENC  – recytować będzie poezję falenickich autorów.
Wystawa szkiców Lucyny Teresy Wośko i Agnieszki Wośko-Czeranowskiej.

Projekt realizowany przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne
ze środków Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Zapraszamy na nasze koncerty.
WSTĘP WOLNY




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2012 rok




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2011 rok




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2009 rok




Falenickie Koncerty Letnie – program na 2008 rok

27 lipca
Krystian Tkaczewski  –  fortepian

W.A. Mozart – Wariacje C-dur, KV 265
K. Szymanowski – Wariacje b moll, op. 3
F. Chopin – Andante Spianato i Wielki Polonez op. 22
F. Chopin – Polonez As dur op. 53
F.Chopin – Mazurki op. 24
S. Rachmaninow – II Sonata b-moll op. 36

7 września
Tytus Wojnowicz – obój
Orkiestra Warszawscy Soliści Concerto Avenna

G.F.Handel – Concerto grosso op. 6 nr 5 D-dur,
Al.Marcello – Koncert na obój d-moll,
J.S.Bach –  Aria z III suity orkiestrowej D-dur,
T.Albinoni – Koncert na obój d-moll.
G.F.Handel – Concerto grosso op. 6 nr 6 g-moll.

21 września
Agnieszka Kurowska  – sopran
Jan Bokszczanin – organy

J. S. Bach – Fantazja i Fuga g-moll  (organy solo)
J. S. Bach – „Quia respexit” z Magnificat
G. B. Pergolesi – „Cujus animam gementem” ze Stabat Mater
G. F. Haendel – „Lascia ch’io pianga” z opery Rinaldo
J. Pachelbel – Aria Sebaldina  (organy solo)
W. A. Mozart – „Agnus Dei” z Mszy Koronacyjnej
G. Rossini – „Crucifixus” z Małej Mszy Uroczystej
Joel Martinson – Aria on a Chaconne for Organ  (organy solo)
W. Lutosławski – Lacrimosa
G. Fauré – „Pie Jesu” z Requiem
F. Mendelssohn-Bartholdy – Allegretto i Finale z IV Sonaty B-dur (organy solo)

 




Falenickie Koncerty Letnie – Program na 2005 rok

Gala Tenorów
11 czerwca (Falenica), 12 czerwca (Krakowskie Przedmieście).
Wykonawcy: Kałudi Kałudow, Dariusz Stachura, Krzysztof Bednarek, Paweł Skałuba oraz laureaci konkursu poprzedzającego Galę: Arnold Rutkowski (I nagroda) i Jarosław Wewióra (III nagroda) oraz orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyr. Sławomira Chrzanowskiego.

10 lipca  – „I duetti di donne” (Agnieszka Kurowska-Janecka, Agnieszka Lipska-Nakonecznik – mezzosopran, Ewa Pelwecka – fortepian).

31 lipca –    „Wieczór sonat” (Antoni Kość – skrzypce, Marcel Markowski – wiolonczela, Anna Marchwińska – fortepian).

14 sierpnia – „Camerata pro Arte” (Trio stroikowe Filharmonii Łódzkiej w składzie: Janusz Kopczyński – obój, Mirosław Kłys – klarnet, Krzysztof Kamiński – fagot).

28 sierpnia – „W cieniu tanga” (zespół „Anya” w składzie: Anna Jagielska – śpiew, Jerzy Cembrzyński – kontrabas, Kamila Szelińska – skrzypce, Michał Pindakiewicz – gitara).

11 września – „Blues na Wschodzie i Zachodzie” (zespół „This and That” w składzie: Jerzy Antoszkiewicz – gitara, Jerzy Michalski – klarnet, Ireneusz Kozłowski – kontrabas, Wiesław Wysocki – fortepian, saksofon).

25 września – „Muzyka w blasku świec” (orkiestra kameralna „Polska Sinfonietta”, Marek Roszkowski – obój).

4 grudnia – „Pory roku” (Kwartet wojciecha Walaska: Jan Stanienda – I skrzypce, Emilia Walasek – II skrzypce, Kamil Walasek – altówka, Wojciech Walasek – wiolonczela, Kim Ae-Ran – sopran).

Wystawy artystów-plastyków

10 lipca  – Otwarta Grupa Ceramików C 2 (Ewa Danecka-Chmiel, Renata Komorniczak, Dariusz Osiński, Tatiana Pytkowska, Henryka Stronk, Anna Wszyndobyl, Ryszard Vichtovski).

31 lipca – Stanisław Szczepański. Wystawa malarstwa.

14 sierpnia – Cezary Barszcz. Wystawa malarstwa.

28 sierpnia – Lidia Głażewska-Dańko. Wystawa tkanin, zabawek i ilustracji.

11 września – wystawa „Nasz Świdermajer” (Michał Cudny, Andrzej Czeranowski, Lidia Głażewska-Dańko, Edyta Jakubiec, Marlena Lewandowska, Robert Lewandowski, Andrzej Rukowicz, Paweł Rupniewski, Maciej Sierpiński, Lucyna Teresa Wośko, Agnieszka Wośko-Czeranowska, Koło Plastyczne – uczniowie  SP 124).

25 września – Paweł Przyrowski. Ekspozycja reliefu szklanego „Credo”.




Wpisy wg kategorii

Nadchodzące wydarzenia

  1. TERCET – obój, harfa, wiolonczela

    9 lipca @ 19:00 - 20:30
  2. Bartosz Smorągiewicz Ensemble

    23 lipca @ 19:00 - 20:30
  3. Duet: Rozrywkowe mazurki

    6 sierpnia @ 19:00 - 20:30