Program koncertów na 2021 r.

Zobacz afisz

Zaplanowaliśmy 6 wspaniałych koncertów i zamierzamy wszystkie zrealizować. Udało się w zeszłym roku, mimo ostrego reżimu sanitarnego – nasze koncerty odbyły się jako jedne z nielicznych w Warszawie. Tym bardziej uda się w tym roku. Proszę zapoznać się z programem i zarezerwować w kalendarzu 5 wieczorów niedzielnych i jeden sobotni.

Tak, ostatni koncert wyjątkowo odbędzie się w sobotę.

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`

13 czerwca 2021, godz. 19:00

Gala Dwudziestolecia

Milena Langesopranistka o wyjątkowej barwie głosu, niezwykłych zdolnościach wokalno – aktorskich i szerokich zainteresowaniach muzycznych. Współpracowała z mistrzami batuty: Andrea de Carlo, Krzesimirem Dębskim, Maciejem Niesiołowskim, Adamem Klockiem, występowała obok Grażyny Brodzińskiej, Zbigniewa Wodeckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Preisnera.

Michał Romanowski – bas. Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania trener i instruktor fitness. Edukację muzyczną rozpoczął w szkole musicalowej Macieja Pawłowskiego. Obecnie koncertuje z Europejską Fundacją Promocji Sztuki Wokalnej, jednocześnie jest studentem na wydziale wokalno-aktorskim UMFC. Wykonuje repertuar operowy, musicalowy i popularny. Wystąpił m. in w adaptacji opery Krakowiacy i Górale, musicalach Grease, Miss Saigon, Footloose, operze barokowej King Arthur, rock operze Szambalia.

Maciej Przestrzelski – członek orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz pierwszy skrzypek kwartetu smyczkowego Fobos, złożonego z członków tej orkiestry. Koncertmistrz i solista Warsaw Impressione Orchestra. Grał pod batutą Krzysztofa Pendereckiego, Jacka Kaspszyka, Gabriela Chmury, Jerzego Maksymiuka, Placido Domingo, Jose Cura, Marca Minkowskiego, Mariusza Trelińskiego, Krzesimira Dębskiego, wystąpił w Festiwalu Trzech Kultur i Warszawska Jesień.

Warsaw Impressione Orchestra powstała w 2014 r. Charakteryzuje ją połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem dojrzałych muzyków. Repertuar orkiestry obejmuje muzykę od baroku do współczesności (klasyczną, filmową, rozrywkową).

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`

27 czerwca, godz. 19:00

Paderewski in memoriam

Marta Wróblewska – sopran. Ceniona jako solistka i kameralistka, zwłaszcza wśród zespołów specjalizujących się w muzyce dawnej. Występowała z orkiestrą barokową Concerto Polacco, Ars Nova, Cameratą Podlaską, Capella Cracoviensis, Bornus Consort oraz Ensemble Quattro Voce. Współpracuje z Białostockim Teatrem Lalek, wykonując partie solowe w operach marionetkowych.

Małgorzata Marczyk – pianistka, kameralistka, pedagog. Ukończyła klasę fortepianu oraz Międzywydziałowe Studium Pieśni na UMFC. Działalnością koncertową promuje muzykę polską. Na polu kameralistyki, którą darzy szczególnym zainteresowaniem, współpracuje z wieloma instrumentalistami i wokalistami, wykonując głównie utwory rodzimych kompozytorów z XIX i XX wieku.

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`

11 lipca, godz. 19:00

Mozart kameralnie

Agnieszka Kurowska-Janecka – sopran. Ma w repertuarze ponad 40 pierwszoplanowych ról operowych, w tym 18 mozartowskich, partie oratoryjne od baroku do współczesnych oraz pieśni. W latach 1984-2009 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, współpracowała z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Bałtycką, wystąpiła we wszystkich filharmoniach w Polsce. Koncertowała w większości krajów Europy oraz w Izraelu, Japonii, Libanie i Indiach.

Marzanna Rudnicka – sopran W 1988 r. zadebiutowała w Warszawskiej Operze Kameralnej w partii Blondy w Uprowadzeniu z seraju W. A. Mozarta i od tego roku jest solistką tego teatru. Współpracuje także z Operą Bałtycką. Zaśpiewała ponad 40 partii operowych, głownie w operach Mozarta, Rossiniego, a także w operach barokowych. Współpracowała z Teatrem Muzycznym „Roma” i Teatrem Wielkim w Warszawie, brała udział w wielu festiwalach mozartowskich.

Adam Mazurekklarnecista, członek zespołu Polskiej Opery Królewskiej. Założyciel grupy artystycznej The Bridge Ensemble Monachium. Kompozytor muzyki do baletu ”Villon”. Współpracuje z grupą baletową About  Dance Company i z Alfred Hause Tango Orchestra, występuje jako muzyk estradowy i studyjny oraz jako konferansjer, popularyzując muzykę klasyczną, jazzową i etniczną w programach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Kwartet Primo Incontro tworzą znakomici muzycy Polskiej Opery Królewskiej. Repertuar zespołu to dzieła od baroku do współczesności, miniatury kameralne, muzyka filmowa, operetkowa, taneczna oraz z pogranicza jazzu i bluesa. Kwartet współpracuje z różnymi instrumentalistami, w zależności od potrzeb repertuarowych powiększając zespół o kontrabas, klarnet, obój, saksofon, mandolinę, fortepian lub organy. Uczestniczy w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci, propaguje muzykę klasyczną wśród najmłodszych słuchaczy.

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`

25 lipca, godz. 19:00

Recital Chopinowski

Julia Łozowska studiuje na UMFC oraz w Hochschule für Musik Theater und Medien w Hanowerze. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. W 2020 r. została półfinalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, a obecnie zakwalifikowała się do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`

8 sierpnia, godz. 19:00

Kwartet saksofonowy

Iga Drąg, Kacper Puczko, Karol Denkiewicz, Jakub Wydrzyński

Studenci klasy saksofonu prof. Pawła Gusnara. Laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych z dużym dorobek koncertowym, swobodnie poruszający się między różnymi stylami muzycznymi.

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`

Sobota, 21 sierpnia, godz. 19:00

Wieczór musicali

Studenci UMFC specjalności musical pod opieką Tomasza Krezymona: Anna Urbanowicz, Anna Ksionek, Przemysław Niedzielski, Paulina Mogielska, Angelika Kurowska, oraz zespół instrumentalny w składzie: Paweł Stankiewicz – gitara, Paweł Bomert – gitara basowa, Szymon Linette – perkusja, Tomasz Krezymon – fortepian

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„`

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów:

Agnieszka Kurowska-Janecka

20 lat temu, jesienią 2001 r., powstało Falenickie Stowarzyszenie dla Kultury i Rekreacji, później przemianowane na Falenickie Towarzystwo Kulturalne. Już w następnym roku rozpoczęły się koncerty plenerowe, a w kolejnym – także wystawy. Dziś letnie koncerty są tradycją, odbyło się ich ponad 130, zaś wystaw towarzyszących – niemal 100. Na skromnej falenickiej scenie występowały wybitne osobistości ze świata muzyki, znani plastycy, a także utalentowani młodzi, rozpoczynający karierę – dziś wielu z nich to artystyczne sławy. Te wszystkie wspaniałe lata przypominamy w albumie fotograficznym, wydanym z okazji jubileuszu dwudziestolecia FTK.

Dorobek falenickiego festiwalu pokazuje, jak wiele można osiągnąć dzięki współpracy między organizacją pozarządową, aktywnym i ceniącym sztukę środowiskiem i władzami samorządowymi, wspierającymi inicjatywę mieszkańców. Za przygotowanie koncertów odpowiada zespół pasjonatów – wolontariuszy, a ich finansowanie pochodzi ze środków publicznych Dzielnicy Wawer, darowizn indywidualnych i od lokalnych sponsorów oraz z odpisów 1%. Dlatego zachęcamy naszą Publiczność do finansowego wspierania FTK. Każda przekazana kwota zostanie wykorzystana na organizację przyszłych wydarzeń kulturalnych.

Zarząd Falenickiego Towarzystwa Kulturalnego

 

Falenickie Koncerty Letnie 2021

XX SEZON JUBILEUSZOWY

Scena Kulturoteki w Falenicy

Projekt realizowany przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne ze środków Dzielnicy Wawer m.st.Warszawy

Wstęp wolny