Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Z Puszczy do Miasta

16 sierpnia 2020 godz.18:00 - 19:30

Wstęp wolny

Zobacz galerię zdjęć

Zespół Burónka:
Olga Stopińska – śpiew, inspiracja,
Mateusz Wachowiak – harmonia polska, akordeon, aranżacja,
Mateusz Sieradzan – instrumenty perkusyjne,
Mateusz Woźniak – kontrabas

Z powodu choroby Mateusza Woźniaka na kontrabasie zagrał Radosław Łukaszewicz.

Zespół Burónka jest owocem fascynacji tradycją wokalną Kurpiów z Puszczy Zielonej. Założyło go dwoje warszawskich muzyków – śpiewaczka i uczennica śpiewaczek kurpiowskich Olga Stopińska oraz harmonista i aranżer Mateusz Wachowiak. Do współpracy zaprosili perkusistę Mateusza Sieradzana i w roku 2017 z sukcesem zadebiutowali podczas Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, zdobywając II. nagrodę „za sugestywne przekazanie charakteru pieśni kurpiowskich” oraz nagrodę publiczności „Burza Braw”. Następnie do zespołu dołączył kontrabasista Mateusz Woźniak i w tym, pełnym składzie usłyszymy Burónkę podczas falenickiego koncertu. Dawne pieśni na podstawie których Burónka tworzy swoją własną, współczesną muzykę pochodzą od Bronisławy Świder i śpiewaczek kurpiowskich ze wsi Bandysie oraz z nagrań archiwalnych. Głęboka znajomość tradycji i oryginalne, nowatorskie brzmienie zespołu owocują uznaniem słuchaczy oraz środowiska muzycznego w Polsce i na świecie. W gwarze kurpiowskiej burónka to tradycyjna, ręcznie tkana tkanina służąca niegdyś do noszenia dzieci, okrywania się przed chłodem oraz do przykrywania łoża.

Radosław Łukaszewicz – urodzony w 1988 roku w Warszawie kontrabasista oraz gitarzysta basowy; absolwent PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie kontrabasu klasycznego prof. Adama Kotuli, a także Wydziału Jazzu PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Adama Cegielskiego; student klasy kontrabasu prof. Jacka Niedzieli-Meiry w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współtworzy wiele odmiennych projektów muzycznych (jazz, world music, pop, rock). Do chwili obecnej występował na kilku liczących się międzynarodowych festiwalach (m. in. Dusseldorfer Jazz Rally, Jazz Nad Odrą, Art Jazz Cooperation) oraz koncertował w kraju i za granicą (Holandia, Włochy, Irlandia, Słowacja, Ukraina). Współpracował z wieloma różniącymi się stylistycznie projektami muzycznymi (m. in. Zbigniew Namysłowski SuperBand, Sango, Perfect Girls 'n’ Friends Orchestra Wojciecha Zielińskiego, Sienna Gospel Choir, USG trio, Jazztelmeni, Paweł Kowalczyk BigBand Project, Bigband Akwarium).

W swojej grze łączy elementy jazzu, klasyki i muzyki rozrywkowej. Dotychczas współpracował, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim, Wojciechem Zielińskim, Pawłem Perlińskim, Cezarym Konradem i wieloma innymi. Członek rozrywkowej Perfekt Girls 'n’ Friends Orchestra.

Projekt Falenickie Koncerty Letnie realizowany jest ze środków Dzielnicy Wawer we współpracy z Wawerskim Centrum Kultury Filia Falenica.

Szczegóły

Data:
16 sierpnia 2020
Godzina:
18:00 - 19:30
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie w kategorii:
Wydarzenie maTagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Kulturoteka w Falenicy
Walcownicza 4/6
Warszawa,
+ Google Map

Organizator

Falenickie Towarzystwo Kulturalne
Email
FTK@wp.eu
Organizator ma witrynę: Zobacz

Uprzejmie informujemy, że wydarzenia organizowane przez FTK są dokumentowane materiałami foto-video. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na przetwarzanie wizerunku przez FTK w celach archiwalnych i promocyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*