Wawerska Parada Niepodległości 2022 pt.
„Żył dla Ojczyzny i Narodu. Rok Józefa Wybickiego”.
Organizatorzy: Falenickie Towarzystwo Kulturalne, Urząd Dzielnicy Wawer, Wawerskie Centrum Kultury
Miejsce zbiórki przy szkole 124 w Falenicy ul. Walcownicza od strony boiska.
Program:
– 14.00 pochód mieszkańców za orkiestrą dętą ulicą Walcowniczą na plac przy ul. do Bystrzyckiej
– tradycyjne tańczenie poloneza
– wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego
– wystrzał armatni w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Semper Fidelis Res Publicae
– powitanie zebranych przez Pana Burmistrza, Panią Dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury i Panią Prezes Falenickiego Towarzystwa Kulturalnego
– koncert Orkiestry Dętej w Trąbkach
– „Wybicki prywatnie” – przedstawienie w wykonaniu XXV LO im Józefa Wybickiego
– „Wybicki i jego czasy” – wystawa prac młodzieży
– „Wawer do Hymnu” – prezentacja wspólnego śpiewania Hymnu Narodowego przez wawerską społeczność
– poczęstunek grochówką w ogródku restauracji Stara Kuźnia
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ZOBACZ NAGRANIE
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich Mieszkańców do włączenia się (w dowolnych grupach) w projekt „Wawer do Hymnu”: współtworzenie filmu, dokumentującego wykonania Hymnu Polski przez wawerską społeczność.
Prosimy o uważne przeczytanie poniższego opisu. Można go także pobrać ze strony www.falenica-kultura.waw.pl.
(to znaczy na dole pod tym tekstem)
Każda uczestnicząca w projekcie grupa wykona Hymn Polski (4 zwrotki) na podkładzie muzycznym, który znajduje się w Internecie (YouTube) pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=0uiT7HqfI3E. Prosimy korzystać wyłącznie z tego podkładu.
Prosimy o nagranie (sfilmowanie wraz z dźwiękiem) występu śpiewających osób z uwzględnieniem następujących sugestii:
Hymn należy odśpiewać i sfilmować w całości, zostawiając margines około 2 sekund przed początkiem i po zakończeniu hymnu. Zwracamy uwagę, że wybrany podkład rozpoczyna się przygrywką, która też powinna być sfilmowana. Przygrywka ułatwia równe i czyste rozpoczęcie śpiewu. Podkład zawiera dźwięk oraz tekst poszczególnych zwrotek. Dźwięk powinien być dostatecznie głośny dla celu nagrania.
Nagranie należy filmować aparatem fotograficznym lub smartfonem w orientacji poziomej. O ile to możliwe prosimy o sfilmowanie występu smartfonem (system Android), który najlepiej trzymać na statywie lub na podpartej ręce. Wykonany film (bez żadnej konfiguracji) powinien dać plik mp4 o rozdzielczości 1920×1080. Jednolita postać filmów ułatwi nam montaż.
Plik z wykonanym filmem należy dostarczyć do dnia 7 listopada na adres mailowy: wizimirska@wp.pl za pomocą usługi WeTransfer: https://wetransfer.com (utworzenie konta wetransfer nie jest konieczne, wystarczy podać e-mail swój i odbiorcy). Można też przekazać nagranie na płycie po umówieniu się przez e-mail: wizimirska@wp.pl
Naszym zadaniem będzie zmontowanie filmu, na którym w płynny sposób połączone zostaną fragmenty występów różnych grup i wyemitowanie go w trakcie Parady. Zastrzegamy sobie prawo wyboru dowolnych fragmentów z wybranych przez nas nagrań. Mamy nadzieję, że prezentacja na ekranie osób śpiewających Hymn będzie dla wykonawców i uczestników satysfakcjonująca.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ZOBACZ NAGRANIE
Uprzejmie informujemy, że wydarzenia organizowane przez FTK są dokumentowane materiałami foto-video. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na przetwarzanie wizerunku przez FTK w celach archiwalnych i promocyjnych.