Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Świętujmy Rocznicę Niepodległości

11 listopada 2020 godz.12:00 - 12:30

>>Zobaczcie jaki nadaliśmy koncert<<

Drodzy członkowie i sympatycy FTK,

Przeżywamy wyjątkowy, trudny rok i niełatwo dzisiaj znaleźć powody do świętowania. Czujemy jednak, że tę datę, 11 listopada, powinniśmy uczcić, przypomnieć sobie, że niepodległość została odzyskana kosztem wielkich ofiar, a my, Polacy, chcemy o tym pamiętać.

FTK od 15 lat tworzy piękną tradycję lokalnych uroczystości, na które składają się parady, koncerty, konkursy i wystawy oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W ten listopadowy dzień czujemy, że jesteśmy razem, niezależnie od naszych poglądów na różne sprawy. Ale w tym roku wspólne paradowanie jest niemożliwe. Dziś najważniejsza jest rozwaga, chronienie siebie i innych przed wirusem, solidarne wspieranie się w miarę możliwości. Z okazji tego dnia możemy jednak przypomnieć sobie minione Parady. Maszerujmy w wyobraźni w takt orkiestry, oglądajmy zdjęcia z minionych lat, podziwiajmy barwność i rozmaitość minionych Parad. Może uda nam się przywołać zapach tradycyjnej grochówki, poczuć smak rogali z cukierni pana Meryka.

Za rok znowu się spotkamy,
a tymczasem udekorujmy domy i tego dnia, o godz. 12, posłuchajmy (u siebie w domu lub w ogródku) mini-koncertu nadanego z okien Kulturoteki.

Szczegóły

Data:
11 listopada 2020
Godzina:
12:00 - 12:30
Wydarzenie w kategorii:
,
Wydarzenie maTagi:

Organizator

Falenickie Towarzystwo Kulturalne
Email
FTK@wp.eu
Organizator ma witrynę: Zobacz

Uprzejmie informujemy, że wydarzenia organizowane przez FTK są dokumentowane materiałami foto-video. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na przetwarzanie wizerunku przez FTK w celach archiwalnych i promocyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*