Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To już minęło.

Recital fortepianowy z muzyką łotewską

26 czerwca 2022 godz.19:00 - 20:30

Wstęp wolny

Zobacz galerię zdjęć

Jekaterina Drzewiecka (Rosja, Łotwa)

Ze strony Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina:

„Jekaterina Drzewiecka – pianistka urodzona w Murmańsku, do roku 2010 mieszkająca na Łotwie. Studentka ostatniego roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Jest laureatką licznych nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach, w tym m.in.: Konkursu Pianistycznego dla Młodych Talentów Łotwy (1998, 2003), Ogólnołotewskiego Konkursu Pianistycznego (2001, 2004), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego N. Rubinsteina w Paryżu (1999, 2002), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Jurmala na Łotwie (2004, 2007), Konkursu Pianistycznego Krajów Bałtyckich na Łotwie (2009). Jekaterina Drzewiecka uczestniczyła w kursach mistrzowskich u tak wybitnych pedagogów, jak: Tatiana Shebanova, Andrzej Jasiński, Michail Voskresensky, Ronan O’Hora, Grzegorz Kurzyński, Elena Kuzniecova, Michail Markov czy Dina Yoffe.

Artystka koncertuje w kraju i za granicą – na Łotwie, Litwie, Słowacji, Ukrainie, we Włoszech, Francji, w Estonii, Rosji, Niemczech, Macedonii, Finlandii, Holandii i Polsce, występując w wielu prestiżowych salach, jak m.in.: Sala im. Rachmaninowa i Mała Sala przy Konserwatorium w Moskwie, Filharmonie w Rydze, we Lwowie, Częstochowie, Bydgoszczy, Krakowie, w salach akademii muzycznych w Paryżu, Enschede, Tallinie, Helsinkach, Wilnie, Gdańsku a także Dzintari Concert Hall i Golden Hall w Rydze.

Jako solistka współpracowała m.in. z Litewską Symfoniczną Orkiestrą Narodową, orkiestrą kameralną Sinfonia Concertante, Lwowską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej.

Pianistka brała udział w nagraniu autorskiej płyty CD „Sagrada Familia” z muzyką współczesnego polskiego kompozytora – Krzysztofa Kobylińskiego. Współpracuje z kompozytorem Marcinem Nierubcem.”

*******
Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertu: Agnieszka Kurowska-Janecka
Projekt Falenickie Koncerty Letnie realizowany jest ze środków Dzielnicy Wawer we współpracy z Wawerskim Centrum Kultury Filia Falenica.

Szczegóły

Data:
26 czerwca 2022
Czas:
19:00 - 20:30
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie w kategorii:
Tagi:

Miejsce

Kulturoteka w Falenicy
Walcownicza 4/6
Warszawa,
+ Google Map

Organizator

Falenickie Towarzystwo Kulturalne
Email:
FTK@wp.eu
Strona internetowa:
falenica-kultura.waw.pl

Uprzejmie informujemy, że wydarzenia organizowane przez FTK są dokumentowane materiałami foto-video. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na przetwarzanie wizerunku przez FTK w celach archiwalnych i promocyjnych.

TAGI/ETYKIETY: