KALENDARZ WYDARZEŃ
.

Kayo Nishimizu-Wawreniuk – japońska pianistka, od ponad 30 lat mieszkająca w Polsce, samą siebie nazywa Polką z japońskimi korzeniami.
Jest miłośniczką twórczości Chopina. W 2004 r. rozpoczęła serię koncertów Dzieła wszystkie Fryderyka Chopina, odbywających się corocznie w rocznicę urodzin i śmierci kompozytora (1 marca i 17 października). Do 2009 r. pianistka wykonała wszystkie utwory Chopina na fortepian solo. Podczas kolejnych występów zachwyciła publiczność mniej znanymi kompozycjami, takimi jak pieśni i muzyka kameralna. Od 2012 r. nagrywa serię albumów Chopin’s Music & Stories by Kayo. Jest zaangażowana w promowanie muzyki klasycznej wśród młodych poprzez serię wykładów szkolnych, w których łączy muzykę z narracją i prezentacjami multimedialnymi.
*******
Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertu: Agnieszka Kurowska-Janecka.
Koncert współfinansowany przez m.st. Warszawa.
Uprzejmie informujemy, że wydarzenia organizowane przez FTK są dokumentowane materiałami foto-video. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na przetwarzanie wizerunku przez FTK w celach archiwalnych i promocyjnych.
Projekty z cyklu „Falenickie Koncerty Letnie” oraz Wawerskie Parady Niepodległości są współfinansowane przez m.st. Warszawa.