Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To już minęło.

Koncert „Papieski”

6 września 2020 godz.19:00 - 20:00

Wstęp wolny

Zobacz program

Koncert jubileuszowy
w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Marlena Borowska – sopran
Katarzyna Olszewska – organy.

Marlena Borowska jest artystką wszechstronną, dysponując sopranem lirico spinto z koloraturą doskonale odnajduje się w muzyce oratoryjno-kantatowej, pieśniarskiej, operowej, od renesansu po utwory współczesne. Koncertowała z orkiestrami Warszawskiej Opery Kameralnej, Filharmonii Olsztyńskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Kapelli Grodzieńskiej, Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, z wybitnymi warszawskimi Zespołami Muzyki Dawnej, m.in. renesansową Sabionettą i barokową La Tempestą. Animatorka życia muzycznego, pomysłodawczyni przedsięwzięć artystycznych, wielokrotnie nagradzana za działalność artystyczną i pedagogiczną.

Katarzyna Olszewska jako solistka i kameralistka współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką, Akademią Muzyczną w Gdańsku, Operą Bałtycką, koncertuje na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. W repertuarze ma utwory kompozytorów od wczesnego baroku po współczesność. Uhonorowana odznaczeniami za osiągnięcia artystyczne oraz pracę dydaktyczną w szkołach muzycznych na Pomorzu. Od 1992 r. jest organistką Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Wraz z gdańskimi muzykami nagrała płytę Wielkie Organy Archikatedry w Gdańsku Oliwie, która otrzymała status złotej płyty i nominację do nagrody Fryderyk 2006.

Szczegóły

Data:
6 września 2020
Czas:
19:00 - 20:00
Cena:
Wstęp wolny

Miejsce

Kościół parafialny NSPJ w Falenicy
Narcyzowa 18
Warszawa, 04-930
+ Google Map

Organizator

Falenickie Towarzystwo Kulturalne
Email:
FTK@wp.eu
Strona internetowa:
falenica-kultura.waw.pl

Uprzejmie informujemy, że wydarzenia organizowane przez FTK są dokumentowane materiałami foto-video. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na przetwarzanie wizerunku przez FTK w celach archiwalnych i promocyjnych.