Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To już minęło.

KONCERT INAUGURACYJNY

5 lipca 2020 godz.18:00 - 19:30

Wstęp wolny

Uroczysta inauguracja Kulturoteki – to zarazem inauguracja kolejnego sezonu koncertowego FTK.

Zobacz galerię zdjęć

W programie najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek m. in. Franza Lehara, Fredericka Loewe, Giacomo Pucciniego, Johanna Straussa, Giuseppe Verdiego.

Wykonawcy:

Małgorzata Pawłowskasopran,

Leszek Świdziński – tenor,

Orkiestra Kameralna La Boheme de Varsovie

Obowiązują bezpłatne wejściówki – do odebrania w Kulturotece (WCK Falenica, Walcownicza 4/6), tel. 22 277 49 40

Leszek Świdziński należy do najbardziej wszechstronnych i cenionych polskich tenorów. Ma w repertuarze wiele partii operowych, oratoryjnych, operetkowych, pieśniarskich, począwszy od koloraturowych kreacji w operach-buffo Rossiniego do spintowych, dramatycznych ról Verdiego i Pucciniego. Zadebiutował w 1988 r. w roli Ferranda w Cosi fan tutte Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej. Jako solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej stworzył m.in. kreacje Edgara w Łucji z Lammermooru, Alfredo w Traviacie, Stefana w Strasznym dworze, Rudolfa w Cyganerii, Belmonta w Uprowadzeniu z Seraju oraz tytułową partię w operze Chopin G. Orefice’a. Jest solistą Polskiej Opery Królewskiej. Na stałe współpracuje z większością polskich teatrów operowych i operetkowych oraz koncertuje na wielu scenach świata. Realizuje się także w pracy pedagogicznej, prowadząc klasę śpiewu solowego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Małgorzata Pawłowska ukończyła w 2018 r. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Czynnie koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chinach, Chorwacji). Już na studiach wystąpiła na scenach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (Tatiana w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego), Warszawskiej Opery Kameralnej (Hrabina w Weselu Figara Mozarta) i Festiwalu im. Jana Kiepury (Fiordiligi w Cosi fan tutte Mozarta). Jest finalistką i laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. Viva Calisia w Kaliszu, Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari w Nowym Sączu czy Międzynarodowego Konkursu im. Zinki Milanov w Rijece. Wykonywała również partie solowe w dziełach oratoryjnych, w tym Mszy Des-dur Moniuszki i Completorium Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Współpracuje również z warszawską sceną kabaretową: w 2019 r. wystąpiła w operowo-kabaretowym monodramie Like a diva w Teatrze Druga Strefa. Od najbliższego sezonu będzie solistką jednej z saksońskich oper, gdzie wystąpi m.in. w roli Elzy z Brabancji w Lohengrinie Wagnera i Donny Elviry w Don Giovannim Mozarta.

 

Szczegóły

Data:
5 lipca 2020
Czas:
18:00 - 19:30
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie w kategoriach:
,
Tagi:

Miejsce

Kulturoteka
Walcownicza 4/6
Warszawa,
+ Google Map

Organizator

Falenickie Towarzystwo Kulturalne
Email:
FTK@wp.eu
Strona internetowa:
falenica-kultura.waw.pl

Uprzejmie informujemy, że wydarzenia organizowane przez FTK są dokumentowane materiałami foto-video. Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na przetwarzanie wizerunku przez FTK w celach archiwalnych i promocyjnych.

TAGI/ETYKIETY: