Natalia Skonieczna – sylwetka

Natalia Skonieczna – sylwetka

Natalia Skonieczna –  urodzona w 2003 roku w Bydgoszczy. Laureatka licznych konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, aktualnie studentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Zuzanny Elster. Regularnie występuje na koncertach na estradach instytucji takich jak Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Europejskie Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach, Sala Balowa Zamku w Łańcucie czy Łazienki Królewskie w Warszawie. Do jej ostatnich sukcesów należą między innymi: 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Ars Astra” (Moskwa, Rosja), 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą (Cieszyn, Polska), 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Iscart” (Lugano, Szwajcaria), 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „King’s Peak” (USA), 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „World Open” (Belgrad, Serbia) czy 1 miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Harfowym im. K. Grolla organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej (Warszawa, Polska). W 2022 roku została zakwalifikowana do udziału w koncercie Focus on Youth jako reprezentantka Polski na Światowym Kongresie Harfowym w Cardiff (Walia).
Regularnie bierze udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów takich jak prof. H. Storck, Anneleen Lenaerts, prof. I. Perrin, prof. Zuzanna Elster, dr M. Mogielnicka czy dr A. Sikorzak-Olek.
Natalia aktywnie uczestniczy w projektach takich jak „Prezentacje” i „Emanacje” organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Camac Academy w Montélimar (Francja), Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej czy projekcie orkiestrowym „Latem Zagrane” pod dyrekcją Adama Sztaby.
Natalia jest stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Miasta Bydgoszcz, Fundacji Banku Santander, programu New Millenium International Music Festival oraz ministerialnego programu stypendialnego Młoda Polska.