Koncert 8 sierpnia 2021

Kulturoteka, godz. 19.00

Kwartet Saksofonowy

Iga Drąg, Karol Denkiewicz,

Kacper Puczko, Jakub Wydrzyński

W programie:

Maurice Ravel – Kwartet F dur
I. Allegro moderato – très doux
(transkrypcja: Karol Denkiewicz)

Astor Piazzolla – Histoire du Tango,
II. Café 1930
(transkrypcja: Claude Voirpy)

Guillermo Lago – Ciudades:
I. Cordoba
II. Sarajevo
III. Addis Ababa
IV. Montevideo
V. Köln
VI. Tokyo

„„„„„„„„„„„„„„„„„

Prowadzenie koncertu: Agnieszka Kurowska-Janecka

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„

Iga Drąg

Absolwentka PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza w Zielonej Górze i OSM II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Od 2018 r. studiuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie saksofonu prof. Pawła Gusnara. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego „Młoda Polska”. Laureatka licznych konkursów, m. in. I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Sosnowcu, X Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu i Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia w Ostravie, II miejsca na XII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku i Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Lubece, a także – jako kameralistka – II miejsca na XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze i V Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej.

Karol Denkiewicz

W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, następnie zmienił instrument na klarnet, a wreszcie – na saksofon. Od 2018 r. studiuje na UMFC w Warszawie w klasie prof. Pawła Gusnara. Spędził także semestr na Academy of Arts of the University of Split , gdzie studiował w klasie doc. Gordana Tudora. Zdobył wiele nagród konkursowych, m.in. I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia w Ostravie i w Wettbewerb fur Klassisches Saxophon w Lubece oraz III miejsce w VI Stockholm International Music Competition. Podczas Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej zgłębiał tajniki wykonawstwa historycznego pod kierunkiem znakomitego oboisty Petera Frankenberga. Pasjonuje się również jazzem i muzyką rozrywkową. Od 2012 r. jest członkiem Szymanowski Young Power Big Band, z którym nagrał 3 płyty. Gra także w Chopin University Big Band i Warsaw Saxophone Orchestra, współpracuje z Gospel Lauders oraz Małą Orkiestrą Dancingową. Próbuje sił w produkcji muzycznej, tworząc autorskie kompozycje solowe i zespołowe.

Kacper Puczko

Absolwent OSM II st. im. Z. Brzewskiego w klasie prof. Pawła Gusnara i dr Alicji Wołyńczyk, wkrótce rozpocznie studia w Conservatoire Royal w Brukseli w renomowanej klasie prof. Vincent Davida. Stypendysta programu „Młoda Polska”, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat około 40 najwyższych nagród konkursowych, m. in. w Paryżu, Lublanie, Ostrawie, Lübece, Varaždinie. Koncertował w Filharmonii Narodowej, Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Studio Koncertowym PR im. Lutosławskiego, NOSPR w Katowicach, Filharmonii Zielonogórskiej, a za granicą – w Wiedniu, Lübece, Frankfurcie, Varaždinie, Maruševcu, Wilnie, Ostravie, Gap, Arosie, Bad Homburgu. Jest członkiem duetu z harfistką Marceliną Dąbek a także Warsaw Saxophone Orchestra.

Jakub Wydrzyński

W 2013 r. rozpoczął naukę gry na saksofonie w PSM II st. im. J. Elsnera. Obecnie studiuje na UMFC w klasie prof. Pawła Gusnara i asystenta Michała Knota, w ramach programu Erasmus+ kształcił się też pod kierunkiem Joonatana Rautioli na Akademii Sibeliusa w Helsinkach. Stypendysta Rektora UMFC dla najlepszych studentów, laureat międzynarodowych konkursów muzycznych. Z łatwością porusza się między wieloma stylami muzycznymi, jest członkiem zespołów: Warsaw Saxophone Orchestra, Chopin University Big Band, Chopin University Modern Ensemble, Studio Accantus, a także Duo Virta, które współtworzy z akordeonistką Sabiną Aftyką. Współpracował z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Warszawską Operą Kameralną, Santander Orchestra, Orkiestrą Symfoniczną UMFC. Uczestniczył w nagraniu płyty Pawła Gusnara Saxophone Varie 3, w spektaklu Anioł i Kobiety w reżyserii Agnieszki Warchulskiej i w recitalu Pauliny Wróblewskiej Moja Alabama.