Koncert i wystawa 26 sierpnia 2018

Jakub Michał Hutek – śpiew, Małgorzata Lemańska – fortepian

Program:

„Amazing grace” – tradycyjna melodia amerykańska.
„Jak łania” –  autor nieznany
„Mój Jezu, mój zbawco” –  D. Zschech
„Spiewać miłość” –  autor nieznany
„I look to you” –  R. Kelly
„Nauczmy się żyć obok siebie” – Z. Wodecki
„Breathe” –  Michael W. Smith
„Schowaj mnie” – H. Worship
„Twoje miłowanie” –  J. Wąsowski.

Wystawa: Anna Sławińska „Kosmos spod igły” – patchwork artystyczny

Zapraszamy do galerii zdjęć

================
Jakub Michał Hutek, muzykolog, dyrygent, pedagog i wokalista. Jest dyrygentem w Warszawskim Chórze Chłopięcym i Męskim przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Pracuje w UMFC. Brał udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicami kraju (m.in. Chiny, Włochy, Słowenia). Wykonuje znaną muzykę chrześcijańską w nowych aranżacjach. Wraz z DwaPe nagrał singiel „Spotkałem Go”. Utwór ten miał promować ideę wolontariacką wśród młodzieży akademickiej.

Małgorzata Lemańska ukończyła wydział fortepianu klasycznego i jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej II St. w Warszawie. Jest również absolwentką Muzykologii na UKSW. Na co dzień zajmuje się uczeniem gry na fortepianie metodą Suzuki i tworzy oprawę muzyczną w Domu Mody Klif w Warszawie. Szczególne miejsce w jej sercu zajmują standardy jazzowe, utwory bluesowe, popowe i ragtime. W wolnych chwilach lubi zgłębiać techniki medytacji.

========================

Anna Sławińska – quilterka i nauczycielka. Z wykształcenia inżynier. Przed przejściem na emeryturę prowadziła agencję marketingową. Jest właścicielką pierwszej w Polsce Szkoły Patchworku, założonej w 2013 r., w której przeprowadziła ponad 150 kursów patchworkowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskiego Patchworku i wydawcą elektronicznego newslettera patchworkowego.
Szyje patchworki od ponad 35 lat. Miała siedem wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w kilku zbiorowych wystawach patchworkowych krajowych i zagranicznych. Jej prace zdobyły pierwsze nagrody w konkursach patchworkowych organizowanych przez firmy Strima (2011) i Łucznik (2013). W 2016 r. jej „Mgławica Trójlistna Koniczyna” była wystawiana na największej w Europie wystawie patchworkowej w Birmingham w kategorii Fine Art Quilt Masters wśród 20 najwyżej ocenionych quiltów.
Anna Sławińska najbardziej lubi nurt quiltu artystycznego, a w nim techniki „confetti” oraz „stitch and slash”. Obydwie pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkaniny. Lubi eksperymenty z tkaniną. Pociąga ją też recycling art, w ramach którego stworzyła swoją własną technikę nazwaną „łaciaki”. Szczyci się tym, że w ten artystyczny sposób daje drugie życie niepotrzebnym ubraniom.
Od 2011 r. uczy się malarstwa, początkowo w Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie, a obecnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Błoniu, pod okiem Anny Sobierajskiej. Zawsze pociągało ją szycie kopii obrazów znanych malarzy: Paula Klee, Marka Rothko, Tona Schultena i Jerzego Nowosielskiego. Od niedawna sama maluje i szyje te same obrazy, szukając w ten sposób różnych środków wyrazu.

www.annaslawinska.pl   zobacz
www.szkolapatchworku.pl   zobacz
http://szkolapatchworku.blogspot.com   zobacz
http://annaslawinska.blogspot.com   zobacz