Koncert i wystawa 8 lipca 2018

Anna Kalska – klarnet

Przemysław Wojciechowski – akordeon

Zapraszamy do galerii zdjęć

Program

Grażyna Bacewicz – Łatwe utwory na klarnet i fortepian
Joseph Edouard Barat – Piece in g-moll for clarinet and piano
Vittorio Monti – Czardasz
Astor Piazzolla -Tango
Bela Kovacs – Karnawał Wenecki
Alain Abbott- Dreams
Lasse Pihlajamaa – Sudenkorento
Leszek Kołodziejski – Anthill

Wystawa

Aga Głód: „Przyrodniczość kredkami”

=========================

Anna Kalska ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Mirosława Pokrzywińskiego oraz studia podyplomowe w Hochschule der Kűnste Bern w klasie prof. Ernesto Molinari. Jest też dziennikarką – absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Laureatka wielu konkursów muzyki solowej i kameralnej. Współpracuje jako muzyk orkiestrowy z orkiestrami Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonia Varsovia, Warsaw Camerata, Radomską Orkiestrą Kameralną, Orchestre Symphonique Neuchatelois, Sinfonia Viva. Współtworzy kwartet klarnetowy Poco Leggero, a od 2013 r. jest kierownikiem artystycznym i dyrygentem niezawodowej orkiestry, będącej częścią Formacji Tango Para Todos.

Przemysław Wojciechowski jest absolwentem klasy akordeonu prof. Klaudiusza Barana na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Należy do grona najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia. W 2007 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia artystyczne. Jest także laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień na krajowych i  międzynarodowych konkursach muzycznych i stypendystą wielu instytucji za osiągnięcia artystyczne. Jako solista i kameralista często koncertuje w Polsce i za granicą – m. in. w Chinach, Francji, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, na Węgrzech, Ukrainie, Słowacji. W latach 2012 – 14 uczestniczył w projektach Włoskiej Akademii Akordeonowej w Urbino, skupiającej akordeonistów różnych narodowości, doskonalących warsztat instrumentalny oraz interpretacyjny, organizującej interdyscyplinarny festiwal Il fiore della mille e una nota.

Aga Głód, urodzona w 1991 r. w Warszawie, jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP. Licencjat wykonała w pracowni ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego, następnie w pracowni prof. Błażeja Ostoja-Lniskiego wykonała dyplom w postaci animowanej książki „Zwierznik” w technice augmented reality. Aga uwielbia zwierzęta i rośliny, są więc one głównymi motywami występującymi w jej twórczości. Obecnie rysuje, maluje oraz projektuje wzory na ubrania w technice druku sublimacyjnego. Była uczestniczką wielu wystaw zbiorowych, m. in. w stolicy Maroko – Rabacie, na Litwie, w Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Zachęcie. Wystawia też prace w Galerii StrefArt w Żorach oraz w Krakowie.

Zobacz stronę artystki