PARADA NIEPODLEGŁOŚCI 2016

PARADA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 w Falenicy

11 listopada 2016 r. ulicami Falenicy w uroczystej Paradzie przeszli mieszkańcy Falenicy i przedstawiciele władz Dzielnicy Wawer. Uczestnicy Parady otrzymali chorągiewki w barwach narodowych z orłem piastowskim, nawiązujące do 1050 rocznicy utworzenia Państwa Polskiego. Hasło tegorocznej Parady to „Polska Piastów”.
Pochód poprowadziła Orkiestra Dęta Moderato z Warki.
Na scenie odbyły się kolejno pokazy: szkoły, instytucje kultury i oświaty zaprezentowały sztandary piastowskie wykonane własnoręcznie wg własnych projektów, scenka teatralna „Chrzest Polski wg Galla Anonima” przygotowana przez zespół teatralny z WCK filia Falenica w reżyserii pana Szczepana Szczykno oraz wychowanki Zakładu Poprawczego w Falenicy pod kierunkiem pani Aleksandry Bednarz, które zaprezentowały teksty Galla Anonima w muzyce i tańcu (RAP). Orkiestra Moderato z Warki poprowadziła koncert pieśni patriotycznej z udziałem mieszkańców. Wieczór poprowadzili: pan Jarosław Rosiński oraz Agnieszka Kurowska-Janecka.
Dekorację sceny przygotowały Eliza Wierzcholska i Ania Roszkowska – składało się na nią: namalowana pieczęć koronna Przemysława II z 1295 roku, symbole chrześcijaństwa – ryba i krzyż oraz rzeźba „Credo” autorstwa Pawła Przyrowskiego – tablica szklana wykonana metodą fusingu, powstała z okazji Zjazdu Gnieźnieńskiego w roku 2005 i prezentowana była w Gnieźnie oraz na wielu wystawach o tematyce religijnej.
Wydarzenie zostało zakończone podaniem gorącej herbaty i rogali świętego Marcina wszystkim uczestnikom Parady.

Zapraszamy do galerii zdjęć.