Koncert 8 lipca 2007

Marta Kordykiewicz
i kwartet smyczkowy „Camerata”

w składzie:
Włodzimierz Promiński (I skrzypce)
Andrzej Kordykiewicz (II skrzypce)
Piotr Reichert (altówka)
Roman Hoffmann (wiolonczela)

Wystawa: Ceramika figuratywna Anny i Rajmunda Kicmanów

PROGRAM

Józef Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur
Moderato (Kadencja – prof. Andrzej Orkisz), Adagio, Allegro molto

Piotr Czajkowski
Kwartet D-dur op. 11. Andante cantabile

Antonin Dworzak
Kwartet F-dur  „Amerykański” op.96. Finał

Aleksander Borodin
Kwartet D-dur Nokturn

Fritz Kreisler
Liebesleid

Sławomir Czarnecki
II kwartet smyczkowy „Spiski” Allegro con moto

O wykonawcach:

Marta Kordykiewicz
uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza.
Jest laureatką ogólnopolskich konkursów m.in. w Stalowej Woli (I miejsce ex aequo), w Warszawie (I miejsce), w Łodzi (II miejsce ex aequo), w Radziejowicach  oraz na konkursie zespołów kameralnych w Sochaczewie (I miejsce), Częstochowie (I miejsce ex aequo) i Sierpcu (Grand Prix i nagroda specjalna). Zdobyła też nagrody na międzynarodowych konkursach młodzieżowych we Wrocławiu (II miejsce ex aequo) i w Poznaniu (I miejsce ex aequo) oraz na festiwalu zespołów kameralnych w Oleśnicy (II miejsce). Koncertowała w Polsce, Niemczech, Holandii, na Słowacji i w Belgii. Uczestniczyła w kursach muzycznych w Łańcucie, w Goch, w Zakopanem, w Brukseli, w Gorlicach i w Przemyślu, pracując pod kierunkiem znakomitych pedagogów, takich jak prof. Claus Reichardt, prof. Roman Hoffmann, prof. Tomasz Strahl, prof. Paweł Głombik i prof. Dominik Połoński.
Od 2003 roku jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2005 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Kwartet Camerata
Jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych, który w czasie swojej 23-letniej działalności zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków. Brał udział w wielu festiwalach międzynarodowych między innymi w  Ludwigsburger Schloßfestspiele oraz w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Łańcucie. Kwartet jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych: w Paryżu otrzymał I nagrodę, w Tokyo  III nagrodę, w Monachium III nagrodę, a w Portsmouth specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu B. Bartoka.
Kwartet Camerata nagrał 19 płyt dla takich wytwórni jak DUX, Koch International, Ricercar, Thorofon. Poza koncertami i nagraniami, zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 14 lat zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach. W 2003 roku  zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej, a w 2004 r. otrzymał z rąk Ministra Kultury odznaczenie „Zasłużony działacz kultury”.

WYSTAWA
Ceramika figuratywna Anny i Rajmunda Kicmanów

Twórcy o sobie:

Ceramiką zajmujemy się od 20 lat. Swoje prace prezentujemy na wystawach i targach sztuki ludowej w wielu miejscach w kraju. Współpracujemy z kilkoma muzeami etnograficznymi oraz miejskimi ośrodkami kultury. Prowadzimy warsztaty z lepienia w glinie a w okresie wielkanocnym, uczymy malowania kraszanek woskiem.  W swoich pracach nawiązujemy do dawnych tradycji ludowego garncarstwa, które, oprócz niezbędnych w gospodarstwie domowym wyrobów, oferowało plastykę figuralną – wizerunki świętych, kapliczki, kropielniczki, a także figurki korespondujące z polskimi świętami i zwyczajami: szopki, kolędnicy, anioły, baranki oraz figurki zwierząt i ptaszki-gwizdki  jako zabawki dla dzieci.
Należymy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie.